Laptop Ekran Siparişi Verirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ekran, dizüstü bilgisayarınızın en önemli parçalarından biridir ve bu nedenle, bu yedek parçanın en yüksek kalitesini sağlamaya özen gösteriyoruz. Metin ve resimleri çeşitli şekillerde görüntülemek için kullanılır. Laptop ekran siparişi verirken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar yer almaktadır.

Laptop ekranlarına hasar vermek çok kolaydır, bu nedenle dizüstü bilgisayarınıza büyük özen göstermeniz önemlidir. En yaygın hasar türleri arasında; dikey çizgiler, ışıksız bir ekran, titreyen ve eşit olmayan parlaklığın yanı sıra kırık veya çatlak ekran gibi mekanik hasarlar yer alır.

Dizüstü Bilgisayarınız İçin İhtiyacınız Olan Ekranı Nasıl Bulabilirsiniz?

Dizüstü bilgisayarınızın alt tarafında etiketin üzerinde veya pilin altında verilen laptop model numarasına göre ekranınızı arayabilirsiniz. Ayrıca genellikle kasa üzerinde veya klavyenin yanında verilir. Hasarlı veya çatlak ekranınız sökülürse, EAN kodunun yanındaki etikette yer alan ekranda model numarasını da bulabilirsiniz.

Laptop Ekran Siparişi Vermeden Önce Bunları Kontrol Edin

  • Laptop modelinizle uyumlu olduğundan emin olun.

  • Garanti süresi hakkında bilgi edinin.

  • Ekran değişimi yoluna gitmeden önce arıza tespiti yaptırın.

Laptop Ekran Siparişi

En Kaliteli LCD Ekran!

Tüm garanti süresi boyunca kusurlu pikseller olmadan yalnızca yüksek A + kalite sınıfını karşılayan orijinal ekranları stoklarız. Laptop ekran siparişi vermeden önce satış öncesi ve satış sonrası hizmetleri hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda vardır.

Parlak Veya Mat Bir LCD Ekran Nasıl Tanımlanır?

Bu tamamen ekranın yüzey kaplamasıdır ve hangisini tercih edeceğiniz size bağlıdır. Parlak bir ekrana bakarsanız, yansımanızı göreceksiniz. Bununla birlikte, renk aralığı ve görüntü doygunluğu ile dikkat çekiyor. Ancak iyi aydınlatılmış bir yerde çalışıyorsanız, ekran yüzeyinden güneş ışınlarını yansıtmayacağını garanti eden mat bir ekran tavsiye ederiz.

Sosyal Medyada Paylaş